Ayvalık'ta nerede kamp yapılır?

Alibey (Cunda) Adası - Ayvalık

9 günlük Ramazan Bayramı tatilini kamp yaparak değerlendirelim istedik. Uzun bir ara vermiştik çadır hayatına. İlk rotamız Ayvalık oldu:) Ayvalık'ta 3 kamp alanı üzerinde yoğunlaştık. İlki Ayvalık Camping Bungalow oldu. Sarımsaklı'dan Ayvalık merkeze doğru giderken solda koyun bitimiyle başlayan çamlık alanın içinde kalıyor. Hemen kamp alanına direksiyonu kırdık. Konumu çok güzel. Alan gayet geniş. Ancak henüz kamp alanının hazır olmadığını gördük. Biz çadır kurmak için güzel bir alan bakarken, tesis yetkilileri elektrik çekmekle uğraşıyorlardı. Ayrıca kamp alanı yamaç olduğu için belli bir eğim var. Çadır kurulacak alanların düzlenmesi gerekli. Çok içimize sinmedi. (Bu arada kişi başı 30 TL)Hemen diğer seçeneğimiz Ada Camping Cunda'ya gittik. Kamp alanı, Cunda'nın en güzel koyu, Ortunç Koyu'nda yer alıyor. Konum güzel, kamp alanı derli toplu, bir kampçının ihtiyacı olan her şey var. Var ama... İşletme sahipleri çadır kurmak için kişi başı 50 TL ücret isteyince, tüm bu güzelliklerden buz gibi soğuduk. Konum, kamp alanı, Ortunç Koyu güzel ancak iki kişi çadırda kalmak için 100 lira vermek pek aklımıza yatmadı. Yetkili arkadaşların da 'bayram da böyle' demesi üzerine tüm o bloglarda haklarında okuduğumuz güzel yazılar bir anda zihnimizden siliniverdi.Hele ki turizm sezonunun kötü gitmesi nedeniyle Güney'de bu rakamlara çok rahat otel bulunabildiğini düşünürsek arkadaşlar kamp olayında adeta boyut atlamışlar. 


Ayvalık - Çamlık Kamping

Neyse... Gelelim nerede kaldığımıza. Ortunç Koyu'nda denize bile giremeden tekrar Ayvalık Merkez'e döndük. Ayvalık Camping Bungalow'un hemen yanında yer alan Çamlık Kamping'e geldik. Kamp alanına girer girmez derli toplu bir kamp hayatı olduğunu gördük. İşletmecisi Ali Bey hemen bizimle ilgilendi. Güzel bir noktaya çadırımızı kurduk. İlk olarak bu kamp alanına niye bakmadığımıza bir anlam veremedik. Eğer ilk olarak buraya baksaydık kesinlikle başka kamp alanı aramazdık.Tek eksiği denize sıfır olmasına rağmen denize girmek için uygun değil. Ama manzara harika. Kişi başı 50 TL'den sonra 20 TL'ye böyle güzel bir yer bulmak tüm yol yorgunluğumuzu aldı. Gezegeni Keşfet olarak kampçı dostlara Çamlık Kamping'i tavsiye ederiz. (Bizden bir hafta sonra gönderdiğimiz arkadaşlarımız da gayet memnun kalmışlar.)

Kamp alanı, mutfak, duş alanı ve tuvaletler temiz, Wi-fi çalışıyor, buzdolabı mevcut ve birçok çadırın yakınında elektrik prizi var. Ayrıca çadır alanının aşağısında güzel bir kafesi var. 

Kamp alanıyla ilgili bu kadar detay yeter sanırım. 
Ayvalık - Çamlık Kamping

Kamp hayatına uzun bir ara verdiğimizi yazının başında anlatmıştım. Gerçekten kampçılığı özlemişiz. Çadırı kurduğumuzda güneş batmak üzereydi. Hemen soframızı hazırladık. Kamp yapanlar bilir, burada yenilen yemeklerin lezzeti bir başkadır. Güneşi batırmadan yemeğimizi afiyetle yedik. Her şey çok güzeldi. 
Işığı kendine faydalı olan fenerimiz ile yıldızların altında çam ağaçlarının kokusu eşliğinde güzel bir gece geçirdik. 


Ayvalık - Çamlık Kamping

Kamp hayatının en güzel yanlarından biriyse ne olursa olsun sabahın ilk ışıklarında dinç bir şekilde uyanabilmek:)


Kamp yapmaya karar verdiğimizde çadır kurmak başta her ne kadar bir külfet gibi gelse de, çadırdan aldığımız keyfi 5 yıldızlı otele değişmeyiz. 


Siz siz olun evinizin bir köşesinde, bir hafta sonu kaçamağı için hazır bulunan bir çadırınız olsun. 


Maceranın sizi ne zaman çağıracağı belli olmaz:)) 
Ortam: Huzurlu 

Hijyen: İyi 

Elektrik: Var 


WiFi: Var 

Hizmet: Ekip çok ilgili


Konum: Sarımsaklı'dan Ayvalık merkeze gelirken denizin bittiği yerde adı gibi çamlık bir alan gördüğünüzde durun:) Merkeze yakın. 

Fiyat: 20 TL kişi başı. İyi tatiller

Yol tarifi için haritaya tıklayınız..


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yurtiçi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gezegeni Keşfet

Gezmeyi, yazmayı, yemeyi, içmeyi, fotoğraf çekmeyi ve bunları paylaşmayı çok seviyoruz. Gelin birlikte gezegeni keşfedelim.